Alfa kurzy

Kurzy Alfa vznikly v Londýně v sedmdesátých letech 20. století. Za posledních dvacet let jimi prošlo ve 169 zemích 23 milionů lidí mluvících 112 jazyky. Probíhají ve stejném tvaru v římskokatolické církvi i ve většině církví protestantských.

Už podruhé se uskuteční i v našem nosislavském sboru.

Určeny jsou těm:

- kdo se ptají

- kdo si chtějí udělat představu

- kdo kdysi prošli nějakými hodinami náboženství, ale pak byli třeba "zaváti" v životě jinam a rádi by si udělali dospělý názor.

Nejde však o naverbování do církve, ale o nabídku podnětů k přemýšlení.

Alfa kurz tvoří deset večerů, které začínají lehkou večeří. (Vše bezplatně a nezávazně, bez tlaku a nucení.) Po jídle následuje asi půlhodinovou přednáška lektora, který nemá hotové odpovědi, a potom rozhovor v menších skupinkách.

Dojde na témata jako: Kdo to je Ježíš? Co to je vlastně víra? Co to je modlitba a k čemu je? O čem je bible a jak ji zkusit číst? Kde se bere zlo a co s ním? Vstupuje nějak Bůh do lidských životů? Uzdravuje Bůh? Co to je církev a proč není jen jedna? Má život nějaký smysl?

Setkání se uskuteční v podzimní a zimní středy od 19 hodin na evangelické faře v Nosislavi (Masarykova 156).
Ve školním roce 2017/2018 alfa kurzy pravděpodobně nebudou.

alfa poster (2).jpg1.2 MB
alfa zkusenost.pdf178.89 KB